Busy do Niemiec

Przewóz osób Polska-Niemcy
Przejazd już od 380 zł
ZAREWUJ PRZEJAZD TELEFONICZNIE

Transport osób na trasie Słupsk, Koszalin, Berlin do Leverkusen

Transport osób busem na trasie Gdańsk przez Gdynia, Słupsk, Koszalin, Szczecin,  Berlin, MagdeburgBrunszwik, Hanower, Bielefeld, Dortmund, Leverkusen

Poznaj niemieckie Leverkusen. Przewozy do Niemiec z Beatabus

Leverkusen jest niemieckim miastem, usytuowanym w zachodniej części kraju, dla wielu osób dobrze znane ze względu na słynny stadion BayArena. Cieszy się popularnością nie tylko wśród miłośników sportu, gdyż ma do zaoferowania dużo więcej atrakcji. Przyjeżdżając do Leverkusen, można liczyć na multum zabytkowych budowli i ciekawych pomników, nie brakuje też ośrodków kultury. Warto poznać historię tego miasta, które miało wpływ na specyficzny klimat, nadal wyczuwalny przez turystów.

Z Polski do Leverkusen - dlaczego warto przyjechać do tego miasta ?

Leverkusen powstało z kilku wsi, które na początku XX wieku zostały połączone w jedno miasto. Jeszcze zanim do tego doszło, na trenie tym już istniała słynna firma Bayer. To właśnie powstałe wokół zakładu osiedle założyciel przedsiębiorstwa nazwał Leverkusen. Obecnie w miesicie tym organizowane są liczne imprezy, stało się ono centrum kulturalno-kongresowo-konferencyjnym. Coroczną atrakcją są jesiennie Międzynarodowe Dni Jazzu, ale na tym nie koniec. Miłośnicy sztuki i kultury mają do dyspozycji szereg koncertów, spektakli teatralnych i wiele innych imprez. Cofając się jeszcze trochę do przeszłości, warto wspomnieć o Domu Wypoczynkowym fabryki Bayer, który skupiał sympatyków kultury. Obecnie z historią Leverkusen można zapoznać się w Willi Rzymian, którą określono mianem Domu Historii Miasta.

Z kolei powiewem nowoczesności jest Miejskie Muzeum Sztuki Współczesnej, które mieści się w niezwykłym pałacu myśliwskim. Można tam podziwiać setki dzieł i sztuk plastycznych, tysiące grafik. Niesztampową atrakcją jest znajdujący się przy pałacu Ogród Japoński, gdzie można podziwiać piękne widoki, kontemplować na łonie natury. Miejsce to zachwyca, nazwane jest oazą spokoju, cenioną atrakcje lokalną. Nie trzeba wcale wyjeżdżać do Japonii, aby móc zobaczyć wyjątkowe, azjatyckie rośliny, drzewa. Ogród Japoński został stworzony w 1923 roku, ale przez te wszystkie lata ani trochę nie stracił na swojej pierwotnej świetności, dlatego cieszy się tak dużą popularnością wśród turystów.

Pomimo wielu atrakcji Leverkusen tą najpopularniejszą jest stadion BayArena, którego wybudowanie pochłonęło kilkadziesiąt milionów euro. Efektem tego jest stadion będący w stanie pomieścić aż trzydzieści tysięcy kibiców, którzy mogą liczyć na wiele udogodnień. Wymienić można nie tylko niewodne oświetlenie, które wspaniale doświetla obszar gry, ale uatrakcyjnia czas. Na tym oczywiście nie koniec. Wychodząc potrzebom kibiców naprzeciw, zadbano o podgrzewany dach i trybuny, dotyczy to nawet murawy. Jeśli ktoś lubi klimaty związane z religią, można mu polecić odwiedzenie kościoła protestanckiego Christ Church, którego wnętrze zostało niemalże całkowicie zdemolowane na skutek wojny, następnie odremontowane i obecnie stanowi miejsce sakralne. Budowla powstała z czerwonej cegły, co czyn ją charakterystyczną.

Dalej mamy Kościół Serca Jezusa z ponad czterdziestometrową wieżą. Przyjrzeć można się dzwonom, a jest ich aż cztery, z czego ten największy waży ponad trzy tony. Można odwiedzić również Kościół Świętego Szczepana, który pochodzi z aż VI wieku, ale to co obecnie widzimy, jest wynikiem wielokrotnych remontów. Po drugiej wojnie światowej kościół wymagał kolejnej przebudowy, gdyż został w dużym stopniu zniszczony. Przede wszystkim wieczorem i nocą można podziwiać jego zjawiskowe oświetlenie, za dnia z kolei sześć dzwonów.

Co z dojazdem? Wybierz busy do Leverkusen

Osobom poszukującym sprawdzonego środka transportu do Niemiec z Polski, można polecić przewozy do Leverkusen z Beata bus. Zaletą podróżowania w ten sposób jest brak konieczności samodzielnej organizacji. Można zaoszczędź swój czas i niepotrzebnych nerwów. Nie trzeba zastawiać się nad tym, czy posiadane auto jest w pełni sprawne, nie zawiedzie pod kątem technicznym ani o wystarczającą ilość paliwa czy odpowiednie wyposażenie pojazdu. Przewozy busem są niezwykle wygodne, a ich przygotowaniem zajmują się profesjonalni i wykwalifikowani kierowcy z doświadczeniem. Wszelkimi kwestiami związanymi z podrożą trudni się firma transportowa, z usług której zdecydujemy się skorzystać. Bus podjeżdża punktualnie w wyznaczone miejsce, zabiera pasażerów i zawozi ich na czas do wybranego miejsca docelowego. Wszystko przebiega sprawnie, w pełni bezpiecznie, terminowo.

Klient nie musi śledzić trasy ani skupiać się na tym, jak dojechać do konkretnej lokalizacji, dzięki czemu cały wolny czas może wykorzystać w dowolny sposób – oddając się czytaniu lektury, słuchaniu muzyki, oglądaniu telewizji czy po prostu drzemce. Do dyspozycji są gniazdka elektryczne, dzięki czemu można podłączyć swoje urządzenia mobilne i zająć się swoimi ulubionymi czynnościami. Ułatwia to też dostęp do Wi-Fi na pokładzie samochodu. Z udogodnień wymienić można jeszcze klimatyzację, ogrzewanie czy wygodne fotele. Dużo wolnej przestrzeni wokół siebie to jedno, ale mówić można też o pojemnym bagażniku, co pozwala zabrać ze sobą w podróż wszystko, czego się potrzebuje – dużo więcej niż w przypadku jazdy komunikacją miejską czy lotu samolotem. Cały przejazd jest oczywiście ubezpieczony, można liczyć na uzyskanie opieki i pomocy w razie pojawienia się jakichkolwiek problemów.

Większe miejscowości na trasie:

Dortmund, Bielefekd, Hanower,Brunszwik, Magdeburg, Berlin, Szczecin, Kołobrzeg, Koszalin, Chojnice, Słupsk, Bytów, Lębork, Wejherowo, Reda, Trójmiasto

Busem do Niemiec, województwo Pomorskie i Zachodniopomorskie.

Skontaktuj się z nami tel. 535 300 997, 604 666 755