Busy do Niemiec

Przewóz osób Polska-Niemcy
Przejazd już od 380 zł
ZAREWUJ PRZEJAZD TELEFONICZNIE

Szczecin

Podróżowanie - busy ze Szczecina do Niemiec

Polska z pewnością należy do krajów bardzo urozmaiconych; mamy mnóstwo jezior, rzek, zróżnicowane ukształtowanie terenu, czyli niziny, wyżyny i góry, oraz bezpośredni dostęp do morza, co prawda o dość chłodnej wodzie, ale na obecne upały jest w sam raz. Wszystko to sprawia, że w różnych miastach można natknąć się na coraz większą liczbę turystów którzy chętnie zwiedzają nasz piękny kraj, podziwiając przyrodę, zabytki, a także liczne atrakcje.

Turystyka w Polsce rozwija się coraz prężniej, wytyczane są nowe trasy łączące miasta polskie z miastami całej Europy, szczególnie z miastami naszych najbliższych sąsiadów – Niemiec, a podróżowanie nowoczesnymi busami i komfortowymi autokarami staje się coraz wygodniejsze i szybsze.

Zarys historyczny

Jednym z miast posiadających stałe połączenie z Niemcami jest Szczecin, położony w północno-zachodniej części Polski nad rzeką Odrą i Jeziorem Dąbie. Jeziorem tym, dzięki wodnemu połączeniu z Zalewem Szczecińskim, można wypłynąć na rozległe wody Morza Bałtyckiego.

Powstanie Szczecina datowane jest na około 700 rok naszej ery, lecz przyłączenie go razem z Pomorzem do Polski odbyło się w 967 roku za panowania Mieszka I. W wyniku różnych działań wojskowych i politycznych, Szczecin kilkakrotnie był odłączany od naszego państwa i funkcjonował jako samodzielny rejon, jednak w roku 1121 ostatecznie Szczecin na dobre zagościł w granicach Polski. W latach późniejszych miasto kilkakrotnie zmieniało swój status, najpierw nadano mu prawa miejskie, później funkcjonowało jako stolica Księstwa Szczecińskiego, w wieku szesnastym i siedemnastym do miasta rościli sobie prawa Szwedzi, następnie Prusacy. W wieku dziewiętnastym przez kilka lat Szczecin był pod okupacją francuzów, a w roku 1939 nadano mu nazwę "Wielkie Miasto Szczecin", która funkcjonowała do zakończenia II wojny światowej.

Koniec wojny rozwiązał kwestię przynależności państwowej miasta – w 1945 roku w lipcu, został przekazany symboliczny klucz do bram miasta polskim władzom, a mieszkańców narodowości niemieckiej przesiedlono za granicę – do Niemiec.

Zabytki warte zwiedzenia

Z racji różnorodnych dziejów historycznych, w Szczecinie zachowało się wiele zabytków wartych zwiedzenia. Do najbardziej ciekawych można zaliczyć Zamek Książąt Pomorskich, Baszta Siedmiu Płaszczy, Brama Portowa i Brama Królewska. Można tu znaleźć również kościoły, katedry i bazyliki powstałe w średniowieczu, inne zabytkowe budowle oraz muzea i tarasy widokowe pod nazwą Wały Chrobrego.

Busy do Niemiec Szczecin

Ze względu na bliskość położenia z granicą Niemiec, turystyka autokarowa i kolejowa z niemieckimi miastami, jest w Szczecinie nadzwyczaj rozwinięta i dobrze zorganizowana. Można tu znaleźć wiele firm oferujących przejazd busem na trasie ze Szczecina do Niemiec, z połączeniem bezpośrednim do wielu miast. Przewozy do Niemiec ze Szczecina są regulowane rozkładami jazdy, umieszczonymi w wielu punktach miasta, na dworcu autobusowym lub w Internecie – znajdziemy tu interesujące nas połączenie, cenę biletów oraz dokładny plan podróży.

Autokary i busy są komfortowo wyposażone, zaopatrzone w klimatyzację, często w bufet i toaletę, dlatego nawet najdłuższa podróż nie będzie uciążliwa, a punktualność i bezpieczeństwo podróży gwarantują doświadczeni kierowcy.

Tagi:

busy do Niemiec Szczecin, busy ze Szczecina, ze Szczecina do Niemiec, busem ze Szczecina, busy Szczecin Niemcy, busy do Niemiec zachodniopomorskie, busy zachodniopomorskie