Busy do Niemiec

Przewóz osób Polska-Niemcy
Przejazd już od 380 zł
ZAREWUJ PRZEJAZD TELEFONICZNIE

 

Wakacje już za nami, a to oznacza, że wiele osób, które utrzymywały się przez ten czas z prac sezonowych nad polskim morzem, musi szukać nowego zatrudnienia. W zależności od tego, jakie predyspozycje zawodowe posiadamy, warto rozważyć oferty pracy za granicą, a najlepiej, całkiem niedaleko, bo u naszego zachodniego sąsiada.

Praca w gastronomii

Kelnerzy, barmani, kucharze bez problemu znajdą pracę w większości niemieckich miast, pod warunkiem, że znają język. Niemcy chętnie zatrudniają Polaków, jednak zwracają uwagę na to, czy znają oni ich rodzimą mowę. W przypadku kelnerów i barmanów będzie to konieczne, kucharz powinien znać przynajmniej angielski w stopniu komunikatywnym. Zatrudnienia dobrze jest szukać w dużych, turystycznych miastach, jak Berlin, Monachium czy Hamburg. Warto wiedzieć, że z kilku miejscowości nad polskim morzem odjeżdżają busy do Niemiec, które mają przystanki w dużych niemieckich miastach. Dzięki temu możemy tak zaplanować sobie pracę, aby przynajmniej raz w miesiącu wracać do Polski wygodnym środkiem transportu. Polecamy przejrzeć ofertę firmy Beata Bus, która oferuje przewozy do Niemiec w kilku popularnych kierunkach.

Hotelarstwo i turystyka

Podobnie jak w przypadku gastronomii, hotelarze również mogą liczyć na ciekawe oferty pracy w Niemczech. Mając doświadczenie w branży z pewnością uda się znaleźć zatrudnienie w hotelu, restauracji czy innym obiekcie turystycznym na terenie całego kraju. Znajomość języka niemieckiego będzie z pewnością jednym z głównych wymogów, natomiast nasze polskie pochodzenie może okazać się atutem w przypadku obiektów, które często goszczą Polaków. Warto również pamiętać, że Niemcy chętnie korzystają z urlopu po sezonie, dlatego rozpoczęcie poszukiwań pracy od miejscowości zlokalizowanych nad morzem, może być skutecznym sposobem na znalezienie pracy.

Bez znajomości języka

A co w sytuacji, gdy nie posiadamy umiejętności posługiwania się żadnym językiem obcym? Czy niemiecki rynek pracy jest wówczas dla nas zamknięty? Okazuje się, że nie. Wiele firm cały czas poszukuje pracowników do pracy na taśmach produkcyjnych, w magazynach do wykładania towaru, a także osób do opieki nad seniorami czy do sprzątania. Wystarczy odwiedzić dowolny portal z ofertami pracy, aby przekonać się, że na terenie całych Niemiec poszukiwani są pracownicy bez wymogu znajomości języka obcego. Jeśli więc mamy problem ze znalezieniem zatrudnienia w Polsce, w miejscowości, w której mieszkamy, pomysł relokacji do Niemiec może okazać korzystnym rozwiązaniem finansowym, który nie musi wiązać się z długotrwałą rozłąką z najbliższymi. Jak wspomnieliśmy wcześniej, busy do Niemiec zachodniopomorskie miejscowości mają doskonale zorganizowane pod kątem przewozu pracowników. Wystarczy sprawdzić ofertę firmy Beata Bus, gdzie mamy do wyboru wiele różnych tras z takich miast jak Gdańsk, Łeba, Lębork do:

  • Berlina,
  • Monachium,
  • Bremen,
  • Basel,
  • Dortmund,
  • Stuttgart i nie tylko.

Częste kursy sprawiają, że możemy łatwo dostosować podróż do naszych potrzeb.

Koniec sezonu turystycznego w Polsce nie oznacza, że pracownicy sezonowi nie znajdą w tym roku atrakcyjnego zatrudnienia. Wystarczy odrobina cierpliwości i determinacji, aby zyskać szansę na dobry zarobek niedaleko od domu.