Busy do Niemiec

Przewóz osób Polska-Niemcy
Przejazd już od 380 zł
ZAREWUJ PRZEJAZD TELEFONICZNIE

Stargard

Warto na swej trasie zatrzymać się w Stargardzie!

Stargard jest miejscem, które z całą pewnością warto odwiedzić. Jest to jedno z najstarszych miast Polski, pełne zabytków i ciekawych miejsc. Ponadto to miejsce o ciekawej kulturze i kuchni. Może być nie tylko ostatecznym celem podróży, ale także punktem, od której rozpocznie się ciekawa Europejska wycieczka. W końcu jeśli chodzi o przewozy Stargard jest idealną bazą wylotową do dalszych podróży.

Co warto zobaczyć w Stargardzie ?

Z całą pewnością miejscem, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas podróży do Stargardu, są mury obronne tego miasta. Część murów zachowała się w dobrym stanie, ale można znaleźć także zniszczone przez wojny i upływ czasu elementy fortyfikacji. Wizyta w Stargardzie powinna wiązać się nierozerwalnie także z odwiedzeniem jednego z najstarszych, najpiękniejszych i najcenniejszych kościołów gotyckich, które można spotkać w Polsce, czyli Kolegiaty Najświętszej Marii Panny Królowej Świata w Stargardzie. Warto odwiedzić także inne kościoły obiekty sakralne znajdujące się w tym mieście. Warte odwiedzenia są także Spichlerz, Arsenał oraz Ratusz miejski.

Gdzie udać się na spacer w Stargardzie ?

Podobnie jak w wielu innych polskich miastach w Stargardzie można wybrać się na rynek staromiejski. Taki urokliwy spacer pozwoli miło spędzić czas oraz bliżej przyjrzeć się stargardzkim zabytkom. Dobrym pomysłem na aktywne spożytkowanie czasu będzie spacer po kompleksie parkowym, który został stworzony na terenie dawnych umocnień i fortyfikacji Stargardu. Osoby lubiące piękne widoki na pewno będą usatysfakcjonowani i zadowoleni z takiego spaceru.

Co zjeść w Stargardzie ?

Odwiedzając Stargard, z pewnością warto spróbować charakterystycznej kuchni zachodniopomorskiej. Obowiązkowym punktem na liście potraw do spróbowania będzie prawdziwy paprykarz szczeciński, czyli inspirowana afrykańską potrawą czop-czop pasta z ryb. Choć w ostatnich latach stracił na jakości, to teraz znów odzyskuje popularność i jest jedną z potraw regionalnych. Warto spróbować także pasztecików szczecińskich, które są połączeniem ciasta drożdżowego i różnych rodzajów nadzienia, np. mięsnego i pieczarkowego. Można spotkać także paszteciki przyrządzane na słodko. Mówiąc o słodkościach, nie można zapomnieć także o tradycyjnych pierniczkach szczecińskich. Nie tylko ciekawe smaki są cechą charakterystyczną zachodniopomorskiej ziemi. Jeżeli chodzi o busy do Niemiec zachodniopomorskie nie ma sobie równych zarówno w liczbie, jak i częstotliwości połączeń.

Stargard... a potem?

Jak już wspomniano, Stargard może być początkiem podróży na skalę europejską. Busy do Niemiec ze Stargardu kursują regularnie, a odległość nie jest duża. W związku z tym po zwiedzeniu Stargardu można udać się do Berlina, a nawet Hamburga i Hanoweru. Idealnym rozwiązaniem będzie potraktowanie Stargardu jako przystanku w podróży do innych europejskich Państw, w którym można ciekawie spędzić czas i zwiedzić ciekawe zabytki. Stargard można odwiedzić także w drodze do Szczecina, Świnoujścia oraz na piękną plażę w Międzyzdrojach.

 

Tagi:

busy do Niemiec, busy ze Stargardu, ze Stargardu do Niemiec, busy z Niemiec do Stargardu, przejazd, transport do Stargardu, przewóz osób, Stargard Niemcy, szukam przejazdu, busy do Niemiec Stargard, przewozy Polska Niemcy, przewoźnicy Polska Niemcy, transport z Niemiec do Polski, busy do Niemiec zachodniopomorskie, przewozy do Niemiec