Busy do Niemiec

Przewóz osób Polska-Niemcy
Przejazd już od 380 zł
ZAREWUJ PRZEJAZD TELEFONICZNIE

Transport, Busy do Niemiecz Gdańska przez Sopot, Gdynia, Lębork, Słupsk, Koszalin, Białogard, Płoty, Szczecin, Berlin, Magdeburg, Btunszwik,Hannower do Bielefeld.

Przewozy do Niemiec z Gdańska do Bielefeld

Bielefeld jest miastem na prawach powiatu, zlokalizowanym w kraju związkowym Nadrenia Północna - Westfalia. Założone kilkaset lat temu, w XIII wieku, jest typowym miastem kupieckim, które - ze względu na swą dogodną lokalizację - odniosło duży sukces w dawnych czasach.

Niezwykła architektura w Bielefeld

Jak przystało na miasto z tak długą tradycją. Bielefeld oferuje bardzo bogatą architekturę. Interesujące budynki kupieckie przyciągają uwagę i cieszą oczy, a w samym mieście można znaleźć wiele interesujących muzeów.

W centrum miasta zlokalizowany jest ratusz, który przykuwa uwagę eleganckim wyglądem. Do dziś jest w użytku, a jego szczyt zdobi piękny zegar miejski, wskazujący mieszkańcom aktualną godzinę. We wnętrzu, oprócz załatwienia spraw urzędowych, możliwe jest również zobaczenie, jak wyglądało miasto w połowie ubiegłego wieku. W lobby znajduje się bowiem makieta prezentująca wygląd Bielefeld sprzed przeszło 70 lat.

W sąsiedztwie starego ratusza znajduje się opera wybudowana w stylu secesyjnym. Wewnątrz rozgrywa się corocznie wiele spektakli, a także funkcjonuje tam 72-osobowa orkiestra filharmonii w Bielefeld. Jeśli masz dość czasu i znasz język niemiecki w dość dobrym stopniu - wybierz się na spektakl. Z pewnością nie pożałujesz! Osoby, których niemiecki nie jest dość dobry, powinny zorientować się, kiedy odbędzie się koncert orkiestry: jest to coś, co warto zobaczyć.

Stary rynek, który trzeba zobaczyć

Jak to bywa w miastach niegdyś kupieckich, najbardziej intrygującym ich elementem jest właśnie stare miasto. To tam niegdyś odbywały się ogromne targi, a obecnie podziwiać można unikatową architekturę. Wśród stosunkowo nowych, około 100-letnich budynków znajduje się dom Crüwell-Haus, który liczy sobie aż pół wieku. W jego wnętrzu można zobaczyć stare, holenderskie płytki, które reprezentują rzemiosło dawnych czasów.

W okolicach tego miejsca można także spokojnie odpocząć lub zjeść posiłek. Wszelkie budynki czy dwuspadowe domy to niewątpliwie ciekawe architektonicznie budowle, które nieustająco przykuwają uwagę turystów i stanowią dumę mieszkańców Bielefeld.

Zamek Sparrenbug

To właściwie znak rozpoznawczy całego miasta. Wybudowany przez hrabiego Ludwika von Ravensberga zamek cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Ten liczący sobie aż 800 lat budynek posiada 37-metrową wieżę i katakumby, które przyprawią o dreszcz emocji niejednego fana strasznych historii.

Widok z wieży jest jednym z najpiękniejszych i pokazuje panoramę niemalże całego miasta. W piękne, bezchmurne dni można bez trudu dostrzec nawet mocno oddalone budynki.

Cały zamek został gruntownie odrestaurowany i jest udostępniony do zwiedzania dla turystów. Polecamy odwiedzanie go w szczególnie upalne dni, bowiem ciężkie, ceglane mury idealnie utrzymują w środku chłód. Jeśli będziecie mieć szczęście, być może traficie na Sparrenburgfest: coroczny festyn średniowieczny, który odbywa się w miesiącach letnich na terenie zamku.

Piękno natury

Gdy pogoda dopisuje, w późniejszych miesiącach wiosennych oraz latem warto wybrać się do znajdującego się w Bielefeld ogrodu botanicznego. To aż 4 hektary przepięknej roślinności, którą można się cieszyć bez żadnych opłat.

Na chwilę obecną w ogrodzie znajduje się około 2500 gatunków roślin - w tym przepiękne azalie i rododendrony. To miejsce, w którym można zatrzymać się na chwilę i odetchnąć głęboko świeżym powietrzem, ciesząc się pięknem natury.

A zimą...

Nie można zapomnieć o kiermaszu bożonarodzeniowym Belefeld. Choć miasto nie jest duże, szczyci się jednymi z najpiękniejszych jarmarków na świecie. Ze względu na aurę pogodową, często towarzyszy im śnieg, co dodaje wiele uroku imprezie.

W niezwykle magicznej atmosferze, przy szklaneczce czegoś mocniejszego, można z łatwością zapomnieć o troskach dnia codziennego. Aby móc w pełni skorzystać z uroków jarmarku, warto wybrać wygodne przewozy do Bielefeld za pomocą busa. W ten sposób nie trzeba zastanawiać się, ile można wypić, by bezpiecznie wrócić na drugi dzień do domu.

Szybko i bezpiecznie - busy Pomorskie do Bielefeld

Beata Bus oferuje szybkie i wygodne przejazdy z różnych terenów Polski do niemieckiego Bielefeld. Jeśli planujesz kilkudniowy wyjazd, który oznacza sporo bagażu - możesz zamówić wygodny przejazd wprost spod drzwi swojego domu.

Busy zachodniopomorskie do Bielefeld i inne trasy znajdujące się w ofercie firmy Beata Bus zakładają możliwie najkrótszy przejazd w bezpiecznych warunkach. Dla Państwa wygody w pojazdach umieszczono nowoczesną klimatyzację, która pozwoli ochłodzić się nawet w najgorsze upały. Aby podróż przebiegała przyjemniej - można skorzystać z darmowego WI FI, aby w spokoju obejrzeć film czy surfować po internecie.

Mając świadomość, że pierwszorzędną wartością jest bezpieczeństwo znajdujących się w pojeździe osób, firma dokonuje cyklicznych przeglądów swoich busów. Dzięki temu można mieć pewność, że wszystkie podzespoły są sprawne. Busami kierują osoby posiadające wszelkie niezbędne w tym zakresie uprawnienia, umożliwiające bezpieczny przewóz osób i bagażu na terenie Unii Europejskiej.

Większe miejscowości na trasie:

Gdańsk, Sopot, Gdynia, Wejherowo, Lębork, Bytów, Chojnice, Kartuzy, Miastko, Biały bór, Słupsk, Sławno, Bobolice, Koszalin, Kołobrzeg, Białogard, Płoty, Goleniów, Szczecin, Berlin, Magdeburg, Btunszwik, Hannower do Bielefeld.

Busem do Niemiec, województwo Pomorskie i Zachodniopomorskie.

Skontaktuj się z nami tel. 535 300 997, 604 666 755