Busy do Niemiec

Przewóz osób Polska-Niemcy
Przejazd już od 380 zł
ZAREWUJ PRZEJAZD TELEFONICZNIE

Kołobrzeg

Koszalin, co warto zobaczyć?

Koszalin to obok takich miejsc jak Trójmiasto czy też Władysławowo, jedno z najchętniej odwiedzanych miast na wybrzeżu. Sprzyja temu oczywiście doskonałe położenie turystyczne i liczne zabytki, lecz także bardzo dobra infrastruktura droga, dzięki czemu busy do Niemiec z Koszalina wykonują częste i regularne kursy. Dzięki temu Koszalin jest miastem odwiedzanym nie tylko przez Polaków, lecz także w dużej mierze przez Niemców. A co warto konkretnie zobaczyć w Koszalinie i dlaczego jest to tak dobre miejsce na podróżowanie busem z Koszalina do Niemiec i z powrotem?

Co warto zobaczyć w Koszalinie?

Choć Koszalin jest miastem, które nie ma bezpośredniego dostępu do morza, jest z wodą związane od zawsze. Wszystko z powodu położenia miasta, które leży pomiędzy dwoma sporej wielkości jeziorami, czyli jeziorem Jamno i Lubiatowo Północne. A jakby tego było mało, w pobliżu jest jeszcze niewielka rzeka Dzierżęcinką. Zdecydowanie jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Koszalina jest Góra Chełmska. Jest to święte miejsce, które odwiedzane jest przez okolicznych mieszkańców jeszcze od czasów pogańskich. Znaleźć na niej można niewielką kapliczkę o nazwie Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, a także wieżę widokową z końca XIX wieku, czy też liczne piesze szlaki turystyczne. Kolejnym wartym zobaczenia miejscem w Koszalinie jest Katedra Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to obiekt umiejscowiony tuż przy rynku, który pochodzi aż z roku 1333. W pobliżu odwiedzić także można pochodzącą z XIV wieku Kaplicę św. Gertrudy, a także pochodzące z tego samego okresu pozostałości po murach obronnych. Oprócz tego z pewnością sporą atrakcją będzie Pałac Młynarza, czyli XIX-wieczny budynek, w którym obecnie mieści się Muzeum w Koszalinie. Inne muzea, które również warto zobaczyć, to Muzeum Włodzimierza Wysockiego, Muzeum Wody w Koszalinie, lub też Muzeum Aut Zabytkowych w Mścicach.

Przewozy do Niemiec z Koszalina i z powrotem

Powstaje jednak zasadnicze pytanie, dlaczego warto podróżować z Koszalina do Niemiec przy pomocy busa, a nie innego rodzaju transportu? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Busy z Koszalina mają tę przewagę nad samochodem czy też pociągiem, że są zdecydowanie po prostu najwygodniejsze. Nie tylko odchodzi konieczność samodzielnego prowadzenia samochodu, lecz także nie ma konieczności stawienia się na często mocno oddalonym od miejsca zamieszkania dworcu. Bus bowiem może podjechać pod konkretny, wskazany wcześniej adres, skąd zabierze pasażerów w podróż z do Niemiec. Tak samo już u celu podróży w Niemczech, może zatrzymać się również we wskazanym wcześniej miejscu. Powrót busem do Polski odbywa się na dokładnie takich samych zasadach. Powoduje to, że jest to podróżowanie bardzo wygodne, bezpieczne, a przy tym zwyczajnie niezwykle komfortowe psychicznie i czasowo. Nie trzeba się denerwować czy zdąży się na pociąg i tracić czasu na dojeżdżanie na dworzec, skoro środek transportu może stawić się konkretnie po nas, w wybranym przez nas najwygodniejszym dla nas miejscu.

 

Tagi:

busy do Niemiec z Koszalina, busy z Koszalina, z Koszalina do Niemiec, busy z Niemiec do Koszalina, przejazd, transport do Koszalina, przewóz osób, Koszalin Niemcy, szukam przejazdu, busy do Niemiec Koszalin, przewozy Polska Niemcy, przewoźnicy Polska Niemcy, transport z Niemiec do Polski, busy do Niemiec zachodniopomorskie, przewozy do Niemiec