Busy do Niemiec

Przewóz osób Polska-Niemcy
Przejazd już od 380 zł
ZAREWUJ PRZEJAZD TELEFONICZNIE

 

Pomimo obecnej sytuacji przewozy do Niemiec busem są jedną z najbezpieczniejszych i najmniej kłopotliwych form podróży z Polski. Jednak przed wyjazdem warto wiedzieć, jaka jest sytuacja u zachodniego sąsiada, by na miejscu nie być niemile zaskoczonym. Nie każda podróż może też dojść do skutku, jeśli nie uzasadni się dobrze powodu swojego pobytu. Trzeba się z tym liczyć, jadąc do niektórych terenów znajdujących się przy granicy z krajem nad Wisłą, np. do Berlina.

Gdzie sprawdzić, jaka jest aktualna sytuacja w Niemczech, w związku z pandemią?

Przed planowanym wyjazdem z naszą firmą, warto zapoznać się z informacjami z pierwszej ręki, dostępnymi na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Jeśli obostrzenia nie ulegną zmianą, należy liczyć się z 10-dniową kwarantanną po przyjeździe do Niemiec. Z tego powodu nie warto wybierać się do tego kraju na krótszy pobyt. Nie wszyscy jednak muszą rezygnować z przyjazdu i w dalszym ciągu mogą zdecydować się na busy do Niemiec. Do takich przyjezdnych zaliczają się ci, którzy przewożą towary z Polski, osoby, które pracują jako kierowcy lub przy granicy, a także studenci, którzy każdego dnia przekraczają granicę oraz firmy przewozowe. Chcąc wyjechać do Niemiec, trzeba także zarejestrować się na stronie www.einreiseanmeldung.de. Jeśli planuje się urlop w Alpach albo zakupy na terenie zachodniego sąsiada, czy udział w imprezie kulturalnej, nie wszędzie uda się wjechać z takich przyczyn. Na części terenów przygranicznych jest to niemożliwe, np. na Pomorzu Przednim.

Najbezpieczniejsze przewozy do Niemiec busem

Chcąc dostać się do Niemiec możliwie jak najszybciej, ograniczając ryzyko narażenia na skutki pandemii do minimum, warto zdecydować się na inny środek transportu niż samolot. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest podróż środkiem, w którym liczba osób jest ograniczona. Z bardziej komfortowych wariantów środków transportów lądowych, czyli pociągu, autokaru i busa najlepiej wypada ten ostatni. Szczególnie jeśli korzysta się z usług sprawdzonego przewoźnika, który dysponuje nowoczesną, bezpieczną flotą po przeglądach technicznych, przystosowaną do pokonywania długich dystansów. Busy do Niemiec to pewność, że w niedużym środku transportu przyjdzie Ci podróżować z niewielką liczbą pasażerów.

O czym pamiętać przed wyjazdem do Niemiec ?

Podróże międzykrajowe są zawsze ryzykowne zarówno dla osoby podróżującej, jak i dla kierowcy busa. Z tego też powodu warto sprawdzić przed wyjazdem, czy jest się w pełni sił, czy nie ma pod tym względem żadnych przeciwwskazań do wyjazdu poza zachodnią granicę kraju. Nie można również zapomnieć o podstawowych środkach związanych z dbaniem o czystość, zwłaszcza dłoni i twarzy. Postępując w ten sposób, można zmniejszyć ryzyko nabawienia się jakiejś infekcji, a także sprawić, że ludzie, którzy będą podróżować busem, nie poczują się dyskomfortowo. Przewozy do Niemiec mogą być więc tak samo bezpieczne pod względem zdrowotnym, jak przemieszczanie się na terenie kraju.

Jak zaplanować wyjazd do Niemiec ?

Jak już zostało wspomniane, najczęściej pobyt w Niemczech wiąże się z koniecznością przejścia przez 10-dniową kwarantannę. W związku, z czym nie warto wyjeżdżać, jeśli nie uda się obejść tego rozporządzenia, a planuje się pobyt na taki czas lub na krócej. Kwarantanna u zachodniego sąsiada wygląda podobnie, jak w Polsce, czyli trzeba przebywać w izolacji, w swoim ośrodku zakwaterowania. Jeżeli więc pomimo tego rozważa się przewozy do Niemiec busem, należy zadbać o to, by na miejscu móc liczyć na pomoc kogoś, kto na przykład będzie robić zakupy w czasie kwarantanny. Alternatywnie można skorzystać z ofert firm, które gwarantują dowiezienie zamówionych produktów pod wskazany adres. Warto wiedzieć więc, czy tam, dokąd się jedzie, funkcjonują takie sklepy, czy serwisy.

Dlaczego warto wybrać się do Niemiec ?

Niemcy to kraj, który ma wiele do zaoferowania pod względem zatrudnienia. Przyjeżdżając do zachodniego sąsiada, należy liczyć się z tym, że ludzie przyjmują odgórne nakazy ze spokojem i pokorą, w przeciwieństwie do Polaków. Wszelkie przejawy nieposłuszeństwa mogą okazać się kosztowne i przykre, ponieważ łamiąc niemieckie prawo, podróżny naraża się na spore kary finansowe. Wyjeżdżając do pracy, można przy okazji poznać tamtejsze zabytki, a także oddać się białemu szaleństwu, które obecnie trwa tam w najlepsze na narciarskich stokach. Z drugiej strony w wielu landach wprowadzono stan klęski żywiołowej, dlatego spotkania ze znajomymi na mieście, na przykład w pubach, czy restauracjach nie są obecnie możliwe.

Busy do Niemiec? Skorzystaj z naszych usług!

Busy do Niemiec z firmą Beata Bus przewóz osób to komfortowy przejazd z województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego od drzwi do drzwi. Z nami dojedziesz bez problemu m.in. do Monachium, Bremen, czy Dortmund. U nas nie zapłacisz za bagaż, przewieziesz swoje zwierzątko, a gdy zechcesz wrócić do kraju, dowieziemy Cię pod wskazany adres. Przez cały czas otrzymujesz kompleksowy pilotaż doświadczonego kierowcy, który płynnie posługuje się językiem niemieckim. Korzystając z naszych usług, dokładnie wiesz, którędy Cię przewieziemy i gdzie zaplanujemy przystanki i postoje. Znasz też godzinę dojazdu, a jeśli chciałbyś zdecydować się na inną trasę, zawsze jest taka możliwość, gdy wcześniej nas o tym poinformujesz. Przewozimy głównie osoby prywatne z Pomorza, ale niekiedy naszymi Klientami są też większe grupy – biznesowe i szkolne.