Busy do Niemiec

Przewóz osób Polska-Niemcy
Przejazd już od 380 zł
ZAREWUJ PRZEJAZD TELEFONICZNIE

Przewóz, transport osób na trasie Łeba, Szczecin, Berlin do Stuttgart

Transport, przewóz osób busem z Łeby przez  Koszalin, Białogard, Płoty, Szczecin, Berlin, Frankfurt am Main, Stuttgart. (Niemcy)

Busy do Niemiec z polskiego Pomorza do stolicy Badenii-Wirtembergii Stuttgartu

Kto nie raz w celach służbowych musiał przemierzać pół Europy Środkowej w pociągu lub w poprzek całego kontynentu samolotem, ten wie, jaką uciążliwością może być zwykła delegacja. W mieście docelowym wysiadamy zmęczeni i niewyspani, częstokroć rozdrażnieni tłumem, który otacza nas w wagonach typu open-space. Przeznaczamy też dodatkowe godziny na dotarcie do stacji kolejowej, czy na lotnisko, a tam, na ciągnącą się w nieskończoność, odprawę. Tymczasem alternatywa jest dość prosta i można wręcz rzec, iż czeka tuż za rogiem, bowiem busy pomorskie, jak i busy zachodniopomorskie odbiorą Cię niemal z progu Twojego domu.

Przewozy osobowe na trasach z województw Pomorskiego i Zachodniopomorskiego do Niemiec

Przejazdy busami jawią się jako świetne rozwiązanie dla tych, którzy szybko i bezproblemowo chcą dostać się do Niemiec, czy to podążając do swego miejsca pracy w Republice Federalnej, czy też korzystając z optymalnie rozłożonej (zahacza o główne miasta Niemiec) trasy, chcą pozwiedzać najważniejsze aglomeracje naszego zachodniego sąsiada. Możliwości wyjazdu, wykorzystując busy pomorskie jest niezliczenie dużo – wystarczy na stronie internetowej firmy spojrzeć na mapkę obu województw, która obrazuje sieć miast i miasteczek, z których wyruszyć możemy do Niemiec.

Co bardzo ważne, Beata Bus oferuje opcję „door-to-door”, dzięki której z jakiegokolwiek adresu domowego bus podejmie nas, by dostarczyć we wskazany adres na trasie, rozciągającej się w głąb Niemiec. Te swoiste przewozy z adresu pod adres, to niezaprzeczalna przewaga nad innymi, wspomnianymi już wyżej środkami transportu. Poza tym, wychodząc naprzeciw indywidualnym potrzebom klientów Beata Bus precyzyjnie planując trasę przejazdu, nie zapomina o tym, jak ważną kwestia są przerwy w podróży – tak, więc postoje w miastach są kwestią bezproblemową.

Malownicza trasa z pomorskiej Łeby do Stuttgartu w południowych Niemczech

Bądźmy szczerzy, na pierwszy rzut oka przejazd na tej trasie może się wydawać sporym przedsięwzięciem komunikacyjnym i to zarówno pod względem logistycznym przewoźnika, jak i kondycyjnym samych podróżników. Tymczasem przejazd busem, nawet przez dwa województwa i aż do serca Badenii-Wirtembergii (jednego z dwóch południowych landów Niemiec), może być całkiem przyjemny.

Wyjeżdżając z Łeby w kierunku zachodniej granicy jednym z pierwszych większych miast napotkanych w trakcie naszej marszruty jest Szczecin – stolica województwa zachodniopomorskiego i jedna z ośmiu polskich dużych aglomeracji miejskich. Miasto o burzliwej historii, które było polem zmagań między słowiańskimi księstwami pomorskimi, germańską Brandenburgia, a chwilowo nawet było w kręgu zainteresowania Królestwa Danii. Ostatecznie w XVI wieku Szczecin przyjął luteranizm i związał się z promieniującą z zachodu kulturą niemiecką. Z okresu wpływów niemieckich pozostało w mieście sporo ciekawych zabytków, między innymi Zamek Książąt Pomorskich, pozostałości umocnień obronnych, jak Baszta Siedmiu Płaszczy czy Baszta Portowa. Warto też wspomnieć, iż miasto jest ważnym elementem w sieci Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego.

Już po opuszczeniu Szczecina, tuż za polską granicą wjeżdżamy na tereny Brandenburgii, z dawną i obecną stolicą, Berlinem. To z tych terenów promieniowała na dalsze tereny dawnego Królestwa Prus charakterystyczna kultura budowlana, której najbardziej oczywistym przejawem był tzw. „mur pruski”. Przypomnijmy także, iż w okresie wczesnego średniowiecza, nie tylko plemiona północnogermańskie przetaczały się przez te tereny, bowiem obronne grody mieli Słowianie Połabscy.

Zmierzając busem w stronę Berlina, będziemy mieli szansę obejrzeć owo zabytkowe rozwiązanie architektoniczne w wielu mniejszych, urokliwych niemieckich miejscowościach. W samym Berlinie, jednym z największych i najbogatszych miast Wspólnoty Europejskiej, warto udać się nie tylko pod słynną Bramę Brandenburską, nieprzemijający symbol potęgi XIX-wiecznych Prus lub pozostałości Muru Berlińskiego, lecz także należy obowiązkowo zwiedzić, choćby wyrywkowo tzw. „wyspę muzeów”, z Muzeum Pergamońskim, Starą Galeria Narodową, Muzeum Egipskim i Muzeum Nowym. Z najpiękniejszych zespołów pałacowo-parkowych warto wymienić Pałac Charlottenburg, wybudowany na początku XVIII wieku, w okresie rodzącej się pruskiej potęgi.

Mijając po drodze Lipsk i Norymbergę, duże miasta środkowych Niemiec, powoli zmierzamy w stronę Stuttgartu, miasta liczbą ludności zbliżonego do polskiego Trójmiasta. Wykorzystując dostępną w Beata Bus opcję przewozy z adresu pod adres, jesteśmy w stanie dostać się niemalże w każdy punkt na topografii Stuttgartu. Miasto, nazywane bramą do Alp, już w starożytności było ważnym strategicznie punktem na mapie rzymskich obozów warownych, a następne wieki tylko potwierdziły jego świetność. Wystarczy tylko stwierdzić, iż obecnie miasto wykazuje największe w całej Republice zagęszczenie instytucji badawczych w dziedzinach nauk technicznych, produkcji i designu przemysłowego.

Stuttgart to także swoisty Detroit południowych Niemiec, bowiem to tutaj siedziby mają takie giganty jak: Daimler AG, Porsche i znany z autobusów na ulicach polskich miast, Neoplan. Wreszcie, to stąd wywodzi się – o jeszcze XIX-wiecznej genezie – spółka produkująca technikę użytkową i przemysłową, Robert Bosch GmbH. W samym Stuttgarcie warto obejrzeć kompleksy dwóch XIX-wiecznych uczelni; Uniwersytetu Hohenheim oraz politechniki, obecnie Uniwersytetu Stuttgart.

Na odwiedziny czeka także słynne Muzeum Sztuki, gromadzące przede wszystkim obiekty muzealne związane z szeroko pojętą sztuką nowoczesną. Stuttgart ma swych granicach dwa zamki: Zamek Nowy oraz tzw. Stary Zamek, wybudowany jeszcze w X wieku, a przebudowany w XVI, w stylu renesansowym. Wchodząc na wewnętrzny dziedziniec mamy więc wrażenie, jakbyśmy znaleźli się na królewskim Wawelu lub przenieśli do jednego z miast renesansowych środkowych Włoszech.

Busy pomorskie zawiozą nas aż do serca Wirtembergii

Jak widać, busem dojedziemy nie tylko do miejsca pracy w Niemczech (i z powrotem), lecz połączenie proponowane przez Beata Bus może stać się główną osią naszej wycieczki po niektórych landach naszego zachodniego sąsiada. Podróż busem jest w chwili obecnej szybsza i bardziej komfortowa niż inne konkurencyjne środki transportu osobowego.

Większe miejscowości na trasie:

Gdańsk, Sopot, Gdynia, Wejherowo, Łeba, Lębork, Słupsk, Sławno, Koszalin, Kołobrzeg, Białogard, Płoty, Goleniów, Szczecin, Berlin, Magdeburg, Lipsk, Frankfurt nad Menem, Norymberga , Stuttgart.

Busem do Niemiec, województwo Pomorskie i Zachodniopomorskie.

Skontaktuj się z nami tel. 535 300 997, 604 666 755