Busy do Niemiec

Przewóz osób Polska-Niemcy
Przejazd już od 380 zł
ZAREWUJ PRZEJAZD TELEFONICZNIE

 

Praca w Niemczech wciąż jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla wielu Polaków, którzy poszukują alternatywnego źródła dochodu. Wyjazdy do Niemiec umożliwiają zarówno młodym, jak i nieco starszym ludziom utrzymanie oczekiwanej stopy życiowej, bo praca za granicą to często zadowalające pieniądze. Najchętniej do pracy w Niemczech wyjeżdżamy w sezonie wiosenno-letnim, kiedy wzrasta zapotrzebowanie na pracowników w sektorze rolniczym. To właśnie wtedy pojawia się największe zainteresowanie przewozami do Niemiec i poszukiwaniem wszelkiego rodzaju informacji, które pomogą nam szybko i skutecznie zorganizować wyjazd do pracy.

Praca sezonowa w Niemczech – przed wyjazdem

Przygotowanie się do wyjazdu jest niezwykle istotne. Zanim znajdziemy odpowiednią firmę, która oferuje przewozy do Niemiec, jest kilka rzeczy, o których bezwzględnie musimy pamiętać, żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo. To także ważne dla naszych bliskich, którzy zostają w Polsce. Powinni mieć o nas komplet informacji. Co powinno znaleźć się na naszej liście rzeczy do zrobienia przed wyjazdem do Niemiec?

  • EKUZ – czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Możemy otrzymać ją w oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia. Będzie przydatna w sytuacji, kiedy przyjdzie nam korzystać za granicą z usług lekarzy i szpitali. Karta jest dowodem na to, że jesteśmy ubezpieczeni w Polsce i NFZ zapłaci za nasze leczenie. Warto zadbać o takie ubezpieczenie w Polsce, jeśli dotąd go nie mieliśmy. Opieka zdrowotna za granicą może się okazać bardzo kosztowna i nie warto ryzykować przebywaniem w obcym kraju bez ubezpieczenia. Jeżeli z jakichś powodów nie mamy w Polsce ubezpieczenia, koniecznie powinniśmy zadbać o to, by mieć ubezpieczenie niemieckie.
  • Adres i telefon firmy, w której będziemy pracować – koniecznie powinniśmy zostawić go swoim bliskim. Z pewnością będą spokojniejsi, jeśli będą wiedzieć, gdzie nas szukać. Powinniśmy również zapisać sobie adres najbliższego konsulatu w Niemczech, być może się przyda podczas rozwiązywania różnego rodzaju problemów formalnych.
  • Podstawowe lekarstwa – warto wyposażyć w nie swoją wyjazdową kosmetyczkę. Najczęściej mogą przydać się lekarstwa przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, czy termometr. Rozpaczliwe poszukiwanie apteki w obcym miejscu może być bardzo stresujące.

Busy do Niemiec – czy to najlepszy środek transportu?

Przewozy do Niemiec to początek drogi, którą musimy pójść, by idealnie zaplanować swój wyjazd. By był on jak najmniej stresujący i bezpieczny powinniśmy przemyśleć każdy jego etap, od środka transportu zaczynając. Możemy zdecydować o samodzielnej podróży samochodem, polecieć samolotem albo skorzystać z usługi przewozu osób. Podczas wyboru najlepszego środka transportu, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

  • Mamy ze sobą spory bagaż. Powinniśmy znaleźć środek transportu, który umożliwi jego bezproblemowe i wygodne przewiezienie. Przewóz osób busem to ta opcja, która zagwarantuje, że bagaż dotrze z nami na miejsce i się nie zagubi, najczęściej daje też możliwość przewiezienia bagażu o większych gabarytach i wadze. W przypadku samolotu musimy pamiętać o ograniczeniu wagowym i pilnować swoich walizek w trakcie odbioru na lotnisku.
  • Cenny czas. Zazwyczaj wyjeżdżamy do Niemiec, kiedy mamy już umówiony termin rozpoczęcia pracy. Ważne jest to, aby dotrzeć na miejsce bez niespodzianek. Bilet na busa możemy kupić już wcześniej i wszystko dokładnie zaplanować w czasie. Podobnie jest w przypadku samolotu, jednak tutaj trzeba już zarezerwować sobie większą ilość czasu na dwugodzinną odprawę na lotnisku i późniejsze oczekiwanie na bagaż po przylocie na miejsce. Sam lot trwa oczywiście krócej niż podróż busem.
  • Cena biletów. W porównaniu kosztów przejazdu, najkorzystniej wygląda przewóz osób busem. Jednocześnie jest to jeden z najistotniejszych czynników, który powoduje, że najchętniej wybieramy podróż do Niemiec busem.

Praca sezonowa w Niemczech – co warto wiedzieć?

Miesiące wiosenne i letnie to czas, kiedy bardzo duża liczba osób decyduję się na wyjazd do Niemiec. Planując podróż, powinniśmy mieć to na uwadze, ponieważ firmy zajmujące się przewozami do Niemiec mają ogromną ilość pasażerów. To ważne zarówno podczas ustalania szczegółów podróży, jak i potem, kiedy planujemy powroty lub odwiedziny – swoje w Polsce lub rodziny w Niemczech. Podobnie sytuacja wygląda z poszukiwaniem mieszkania na cały nasz pobyt w Niemczech. Jeśli pracodawca go nie zapewnia – powinniśmy unikać jechania do obcego kraju z nastawieniem znalezienia czegoś na ostatnią chwilę. Zdecydowanie warto wcześniej zadbać o to, by na miejscu mieć gdzie spać. Zwłaszcza dlatego, że Niemcy to kraj, w którym dość istotnie brakuje wolnych mieszkań na wynajem, głównie w okolicach dużych aglomeracji. Często zdarza się też, że to przyszły pracodawca oferuje swoim pracownikom pokoje lub mieszkania. Warto kierować się wówczas opiniami osób, które miały wcześniej okazję pracować dla tej konkretnej firmy. Pamiętajmy, że spędzimy za granicą kilka tygodni lub miesięcy, dlatego miejsce, w którym będziemy odpoczywać i spędzać wolny czas jest bardzo ważne.