Busy do Niemiec

Przewóz osób Polska-Niemcy
Przejazd już od 380 zł
ZAREWUJ PRZEJAZD TELEFONICZNIE

Przejazd osobowy busem z Gdańska do Brunszwik

Przewóz osób busem z Gdańska przez Słupsk, Koszalin, Białogard, Płoty, Szczecin, Berlin, Frankfurt am Main, Basel.

Przejazd na trasie Gdańsk - Brunszwik

Brunszwik jest miastem na prawach powiatu, zlokalizowanym w środkowej części Niemiec, w kraju związkowym o nazwie Dolna Saksonia. To idealna lokalizacja na jednodniową wycieczkę z Polski lub przystanek w dalszej drodze. Co warto zobaczyć w Brunszwiku?

Niezwykła forteca w Brunszwik

Lokalizacja całego miasta z geograficznego punktu widzenia jest idealna: Brunszwik znajduje się bowiem pomiędzy dwiema odnogami rzek, które w naturalny sposób chroniły je przed napadami w dawnych czasach.

W mieście chroniło się wiele osób o różnym statusie społecznym, dlatego też obecne Stare Miasto oferuje mnogość stylów, a budynki wyglądają jak zlepek pozornie do siebie niepasujący. Znajduje się tam kilka mniejszych placyków z fontannami i ośrodkami religijnymi, a wokół nich znajduje się niezliczona ilość kawiarenek oraz restauracji serwujących pyszne dania.

Poszukując w mieście niezwykłych atrakcji, rozejrzyj się za... Trefnisiem pod nogami. W kostce brukowej umieszczono jaśniejsze fragmenty z czapką królewskiego błazna. Te kierują turystów w miejsca szczególnie warte uwagi.

Przyjazna atmosfera jest zapewniona przez załogę, która z sympatią podchodzi do każdego klienta. Zależy nam na indywidualnym podejściu i komforcie podczas podróży, ponieważ wiemy, że wyjazd za granicę w celach zarobkowych wcale nie jest łatwy. Chcemy wspierać Cię, bo wiemy, że to nic strasznego! Aby zapewnić atrakcyjny wyjazd możemy też w razie potrzeby włączyć film lub muzykę, a wtedy każdy znajdzie odpowiednią dla siebie formę rozrywki.

Jeśli chcesz obejrzeć to miasto, sprawdź przewozy do Brunszwiku. Na teren Niemiec najlepiej jest wybrać się innym transportem niż własne auto, gdyż zyskujemy w ten sposób między innymi szansę na odwiedzenie restauracji i wypróbowanie lokalnych trunków.

Czym jest Burgplatz?

To zdecydowanie wart odwiedzenia, centralny punkt miasta, otoczony przepięknymi zabytkami. Znajduje się tam między innymi katedra, którą powinien zobaczyć każdy turysta. W okolicy znajduje się mnóstwo kupieckich domów (większość z nich poddana rekonstrukcji), połączonych urokliwymi, wąskimi uliczkami.

Znaleźć tam możemy również Zamek Dankwarderode, który jest siedzą króla Henryka Lwa - czy też raczej tym, co po niej pozostało. Budynek był poddawany licznym renowacjom i rekonstrukcjom, przez co zatracił swój pierwotny charakter, aby zostać budowlą romantyczno-romańską, która miała imitować średniowieczną. Choć teoretycznie powinien mieć ponad 800 lat, liczy sobie około 140 - właśnie przez to, że był tak licznie poprawiany, odbudowywany i rewitalizowany.

Na szczególną uwagę zasługuje znajdujący się na placu Lew Brunszwicki, który jest symbolem tego miasta. Znajdująca się w centrum statua jest jedynie kopią faktycznej rzeźby, która jest przechowywana w zamku. Ze względu na to, że odlano ją w brązie i waży niespełna tonę, chodzi tu raczej o ochronę przed zniszczeniem niż kradzieżą.

W zamku, oprócz lwa i ogólnego wyglądu królewskiego budynku, można podziwiać kolekcję obrazów z czasów średniowiecza. Tym, co z pewnością przyciągnie na placu uwagę są domy handlowe, które posiadają... drzwi wychodzące na powietrze. To nieuchronnie przywodzi na myśl sceny egzekucji pirackich, jednak ich przeznaczenie było zgoła inne: na zawieszonych przy nich hakach znajdowały się długie liny, dzięki którym można było szybko i wygodnie wciągnąć przedmioty (na przykład bele materiału) na górne piętra budynku.

Galeria czy pałac?

W Brunszwiku znajduje się również centrum handlowe, które umiejscowiono w... starym zamku. Co ciekawe, owo centrum jest ozdobione przez kwadrygę: rzeźbę rydwanu zaprzężonego w konie. To polski akcent w tym niemieckim mieście, bowiem jej autorem jest rzeźbiarz Artur Wochniak.

To dość nietypowe wykorzystanie starego zamku - jednak zdecydowanie lepsze niż pozostawienie go samopas, aby popadał w ruinę. Jeśli chcesz dostać się tam z zachodniej części kraju, sprawdź wygodne busy pomorskie do Brunszwiku.

W bezpośrednim sąsiedztwie zamkocentrum znaleźć można bardzo nietypowy, wielokolorowy budynek. Pokryty nietypowymi, wesołymi obrazkami budynek został zaprojektowany przez nowojorczyka. Choć nie można zwiedzić jego wnętrza, już sama fasada jest widokiem, który przyciąga uwagę, a zapoznanie się z każdym jego elementem może zająć sporo czasu.

Piękne budynki w Brunszwik

Brunszwik to przede wszystkim miasto przepięknej architektury. Wiele starych budynków zlokalizowanych w centralnej części miasta opowiada historie z dawnych czasów. Poszczególne elementy, które uległy zniszczeniu, odtworzono z najwyższą starannością, zyskując tym samym naprawdę piękne miejsca.

Jak dojechać?

Do miast zlokalizowanych w Niemczech zdecydowanie lepiej jest wybierać się busami. Dzięki temu możemy przemieszczać się w dowolnie wybranym kierunku, nie martwiąc się o samochód lub poszukując bezpiecznego miejsca do zaparkowania.

Beata Bus oferuje między innymi komfortowe busy zachodniopomorskie do Brunszwiku. W ofercie firmy znajdują się bardzo wygodne rozwiązania, takie jak usługa odbioru klienta wprost z jego domu - co oznacza, że nie ma już konieczności martwić się o bagaż.

Firma ma świadomość, jak istotne jest bezpieczeństwo, dlatego dba o stan techniczny pojazdów, a także zatrudnia kierowców z doświadczeniem i wszelkimi niezbędnymi uprawnieniami do jazdy międzynarodowej. Gdy zachodzi taka konieczność, kierowcy potrafią również komunikować się w języku niemieckim, dzięki czemu możliwy jest komfortowy przejazd zarówno polskich, jak i niemieckich pasażerów.

Większe miejscowości na trasie:

Sopot, Gdańsk, Gdynia, Wejherowo, Lębork, Słupsk, Sławno, Koszalin, Kołobrzeg, Białogard, Płoty, Goleniów, Szczecin, Berlin, Magdeburg, Wolfsburg, Brunszwik.

Busem do Niemiec, województwo Pomorskie i Zachodniopomorskie.

Skontaktuj się z nami tel. 535 300 997, 604 666 755