Busy do Niemiec

Przewóz osób Polska-Niemcy
Przejazd już od 380 zł
ZAREWUJ PRZEJAZD TELEFONICZNIE

 

Coraz chętniej i częściej Polacy decydują się na wyjazd do Niemiec. Część z nas wyjeżdża turystycznie, ale zdecydowana większość rozważa podjęcie zatrudnienia u zachodnich sąsiadów. Utrzymująca się tendencja zarobkowa i warunki pracy przekonują Polaków do zatrudnienia w Niemczech. Jak wiadomo, każdy wyjazd wiąże się z właściwym przygotowaniem i załatwieniem pewnych formalności. Warto więc zaplanować wszystko dokładnie, począwszy od samej podróży, po pobyt, kończąc na drodze powrotnej. Podpowiemy Ci jak to zrobić właściwie i sprawnie oraz uzasadnimy, dlaczego tak ważny jest wybór odpowiedniego transportu (bus do Niemiec).

Złote zasady dla każdej zagranicznej podróży

Niezależnie od powodów i kierunku podróży powinno się poinformować kogoś bliskiego o swoim wyjeździe oraz pozostawić swoje dane kontaktowe i adres nowego pobytu. Chociaż wydaje się to być logiczne, nie każdy pamięta, żeby zatroszczyć się o opiekę nad mieszkaniem pod swoją nieobecność oraz by zabezpieczyć je przed ewentualnym włamaniem. Warto zapisać sobie adresy i numery telefonów polskiej ambasady i konsulatu, a także innych ważnych instytucji na terenie kraju, do którego się wybieramy. Kolejny ważny element, to wybór odpowiedniego przewoźnika, takiego jak beatabus.pl, gdzie klient zyskuje bezpieczeństwo i komfort w czasie podróży, a przede wszystkim gwarancję dotarcia na czas. Jeśli wizyta w kraju, do którego się wybieramy jest tą pierwszą, dobrze jest zaopatrzyć się w mapy, przewodniki turystyczne, słowniki i aplikacje umożliwiające swobodne poruszanie się po danym mieście. Czas podróży busem do Niemiec można wykorzystać na zapoznanie się z powyższymi materiałami i połączyć przyjemne z pożytecznym.

Kilka faktów dotyczących przekroczenia granicy i pobytu w Niemczech

W celu swobodnego przekroczenia granicy z Niemcami, winniśmy posiadać przy sobie dowód osobisty lub paszport. Ze względu na członkostwo w Unii Europejskiej nie musimy martwić się kontrolą na granicy, wizą ani zezwoleniem na pobyt. Należy jednak pamiętać, iż dokument musi być w bardzo dobrym stanie technicznym i ważny przez co najmniej kwartał.

Wjazd i pobyt przez okres do 3 miesięcy nie podlegają żadnym dodatkowym warunkom.

Oczywiście mamy prawo do dłuższego pobytu u naszych zachodnich sąsiadów, ale skorzystać z niego mogą osoby, które:

  • są zatrudnione albo pracują na własny rachunek,
  • poszukują zatrudnienia i potrafią wskazać wyraźne szanse na jego uzyskanie,
  • nie pracują zarobkowo, ale posiadają zapleczem finansowym na pokrycie kosztów związanych m.in. z ubezpieczeniem zdrowotnych,
  • przebywały dotychczas legalnie w Niemczech przez co najmniej 5 lat i otrzymały prawo do stałego pobytu.

Dodatkowa dokumentacja, którą warto mieć przy sobie

Poniższa dokumentacja nie jest wymagana w celu przekroczenia granicy z Niemcami, ale jest przydatna w wielu sytuacjach związanych z obowiązującymi tam procedurami. Co zatem warto zabrać podróżując do Niemiec? Lista proponowanych dokumentów:

  • zaświadczenie o niekaralności – przydatna dla pracodawców oraz w procedurze starania się o pobyt stały lub tymczasowy,
  • dokumenty świadczące o kwalifikacjach i wykształceniu - przetłumaczone na język niemiecki,
  • oryginał aktu urodzenia,
  • książeczkę szczepień.

Skoro wiemy już, jakie formalności wiążą się z przekroczeniem granicy i co warto ze sobą zabrać omówmy sam przejazd.

Busem do Niemiec, czyli podróż ekonomiczna i wygodna

Niezależnie od powodu podróży do Niemiec, wszystkim nam zależy na jak najsprawniejszej organizacji całego wyjazdu. Wybór odpowiedniej formy transportu wydaje się prosty. W sieci widnieje mnóstwo ofert firm transportowych świadczących usługi przewozowe osób, busem do Niemiec. Jak jednak wybrać tę rzeczywiście najlepszą? Przede wszystkim należy skupić się na wyborze firmy, która posiada nowoczesną flotę pojazdów i może zagwarantować, że wszystkie pojazdy poddawane są regularnym i gruntownym kontrolom. Najlepiej omawia się temat na przykładzie, skupmy się zatem na pomorskich busach do Niemiec. Firma Beata bus ze Słupska cieszy się uznaniem stałych i nowych klientów, ponieważ zapewnia bezpieczny transport busami do Niemiec wprost pod wskazany adres. Przewozy realizowane są komfortowymi, klimatyzowanymi mikrobusami, wygodnymi siedzeniami i z indywidualnymi pasami bezpieczeństwa, których stan techniczny jest na bieżąco kontrolowany. Cena ustalana jest indywidualnie, dzięki czemu nie trzeba martwić się kosztami.

Busy do Niemiec pomorskie – zalety podróży

To już nie te czasy, kiedy kilkugodzinne podróże busami kojarzyły się przede wszystkim ze zmęczeniem i nudą. Mimo wszystko kiedyś również, podróżni wybierali tę opcję transportu, ze względu na niższe koszty lub brak własnego samochodu. Dzisiejsze podróże odbywające się busem do Niemiec, to zupełnie inna historia, inny komfort. Nowoczesna flota pojazdów to prawdziwy multimedialny raj, w którym każdy ma szansę się zrelaksować i odpocząć, niezależnie do tego czy wolimy obejrzeć film, posłuchać muzyki czy zagrać w grę. Kierowcy pracujący na busach do Niemiec, pokonują stałe trasy, a ich pracodawca – beatabus dba o to, by przed każdą z nich byli w pełni wypoczęci. Stali klienci mogą liczyć na atrakcyjne rabaty cenowe.