Busy do Niemiec

Przewóz osób Polska-Niemcy
Przejazd już od 380 zł
ZAREWUJ PRZEJAZD TELEFONICZNIE

Berlin

Berlin – fascynujące miasto z duszą

Wyjazdy do Berlina popularne są od wielu lat. To miasto, w którym zdecydowanie czuć ducha historii i warto je odwiedzić choćby ze względu na jego bogatą przeszłość. Berlin to również pod wieloma względami centrum Europy - ma największą liczbę mieszkańców, imponującą baę zabytków i ogromną ilość atrakcji. Dla wielu Polaków to również baza wypadowa w inne miejsca na świecie, ponieważ w Berlinie znajduje się jedno z największych lotnisk w Europie. Jak zaplanować podróż do Berlina i na co zwrócić uwagę?

Busy do Niemiec – najprostsze rozwiązania są najlepsze

Wycieczkę do Berlina musimy zacząć od znalezienia najlepszego środka transportu. Na szczęście nie jest to problem – wystarczy znaleźć firmę, która zajmuje się przewozami osób do Niemiec. Decydując się na podróż busem do Niemiec wybieramy najprostsze rozwiązanie. Możemy wybrać się wówczas większą grupą osób i nie martwić się jednocześnie o znajomość trasy i koszty nawigacji. Busy do Niemiec kursują z wielu części Polski, a znalezienie tego typu połączeń jest bardzo proste. W internetową wyszukiwarkę wystarczy wpisać miejsce, z którego chcemy wystartować, np. busy Trójmiasto lub nawet nazwę województwa, np. busy pomorskie, busy kujawsko-pomorskie, busy zachodniopomorskie. Teraz wystarczy już tylko kupić bilety na dogodny dla siebie termin i planować podróż do jednego z najciekawszych miast w Europie.

Co warto wiedzieć o Berlinie przed wyjazdem?

Berlin to największe europejskie miasto pod względem liczby mieszkańców. Mieszka tutaj prawie cztery miliony ludzi. Jego bogata i niełatwa przeszłość odcisnęła na nim swoje ślady, które widoczne są do dziś. Przez wiele lat Berlin był podzielony na część wschodnią i zachodnią, między którymi stał znany na cały świat Mur Berliński. Jego zburzenie w 1989 roku jest jednym z symboli upadku reżimu komunistycznego w Europie, a także zjednoczenia miasta. Berlin jest także stolicą Niemiec i jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w Europie. Poruszanie się własnym pojazdem po tym ogromnym mieście dla wielu kierowców często jest wyzwaniem. To kolejny ważny powód, dla którego warto zdecydować się na usługi firm, zajmujących się przewozami osób i wykorzystać busy kursujące do Niemiec. Na miejscu zdecydowanie wygodniejsze będzie poruszanie się po mieście fantastycznie rozwiniętą komunikacją miejską. Dzięki temu zaoszczędzimy również sporo czasu na szukanie miejsc parkingowych i sporo pieniędzy na ich opłacenie.

Baza hotelowa w Berlinie jest ogromna. Jeśli szukamy miejsca, w którym moglibyśmy się zatrzymać na czas naszego pobytu – z pewnością będziemy mieli w czym wybierać. Najlepszym źródłem informacji na temat noclegów jest oczywiście Internet. Warto wcześniej o to zadbać i nocleg zarezerwować sobie z wyprzedzeniem, chyba że lubimy spacery po mieście z bagażem w poszukiwaniu najbardziej dogodnej lokalizacji.

Berlin – co warto zobaczyć?

Berlin jest świetnym miejscem do zwiedzania. Sprawnie poruszająca się komunikacja miejska pozwoli na odwiedzenie wielu miejsc jednego dnia. Na mapie Berlina jest kilka punktów, których podczas wycieczki pominąć nie można:

  • Brama Brandenburska – jest jednym z najbardziej charakterystycznych budowli w Berlinie. To jednocześnie symbol Pokoju i Wolności.
  • Mur Berliński, a w zasadzie jego pozostałości. Zachowała się część budowli, która wcześniej miała 156 kilometrów długości. Dzisiaj jego ruiny są symbolem zjednoczenia wschodniej i zachodniej części Europy.
  • Reichstag, czyli gmach parlamentu. Budynek jest warty zobaczenia nie tylko dlatego, że jest siedzibą najważniejszych niemieckich władz, ale również dlatego, że to przepiękna budowla w neorenesansowym stylu.
  • Zamek Bellevue – zlokalizowany w centrum Berlina w parku Tiergarten. Jest siedzibą prezydenta Niemiec i miejscem, w którym odbywają się ceremonie państwowe. Piękny budynek położony w pięknej scenerii jest zdecydowanie warty tego, by poświęcić mu chwilę uwagi.

Wyjazd busem do Berlina – podsumowanie

Berlin to miasto, które odpowie na potrzeby nawet najbardziej wymagających turystów. Znajdziemy tu fantastyczne miejsca, które na długo zapadną w pamięć. Skosztujemy lokalnych specjałów i dobrego, niemieckiego piwa. Sporo dowiemy się o historii nie tylko kraju, ale również całej Europy. A to tylko część powodów, dla których warto kupić bilet na busa do Niemiec i zwiedzić to miasto.

Berlin odwiedzamy również ze względu na to, że jest doskonale skomunikowany z innymi miastami w Europie. Jeśli planujemy wylot na rajskie wakacje, to prawdopodobieństwo, że nasz samolot będzie startował z berlińskiego lotniska jest całkiem spore. Na szczęście to żaden problem. Busy do Niemiec kursują bardzo często, więc mamy możliwość doskonałego zgrania całej podróży w czasie. Przewozy osób dają możliwość dopasowania terminu wyjazdu i powrotu pod swoje oczekiwania i możliwości czasowe. Wystarczy już tylko zarezerwować bilety, spakować walizkę i otworzyć się na nowe wrażenia, które z pewnością pojawią się podczas zwiedzania miasta i dalszych podróży w świat.

 

Tagi:

busy pomorskie, busy do Niemiec, busy do Berlina, z Polski do Berlina,  przejazd, transport do Berlina, przewóz osób, Berlin Polska, szukam przejazdu, busy do Polski Berlina, przewozy Polska Niemcy, przewoźnicy Polska Niemcy, transport z niemiec do polski