Busy do Niemiec

Przewóz osób Polska-Niemcy
Przejazd już od 380 zł
ZAREWUJ PRZEJAZD TELEFONICZNIE

Przewozy pasażerskie do Niemiec na trasie Gdańsk Rostock

Transport do Niemiec z Gdańska przez Kościerzynę, Bytów, Słupsk, Koszalin, Kołobrzeg, Szczecin, Strasburg, , Rostock (trasa przykładowa).

Busy do Niemiec Gdańsk - Rostock

W północnej części Niemiec znajduje się portowe miasto Rostock, które zostało założone przez grupę słowiańskich plemion, co miało miejsce już w VI wieku. Jego świetność miała miejsce dopiero w XV wieku, kiedy został członkiem Hanzy, jednym z największych i najbogatszych miast tego związku. Po II wojnie światowej Rostock stal się głównym portem i prężnie się rozwijał. Los bywa jednak bardzo przewrotny i po zjednoczeniu Niemiec, miasto to straciło na wartości, znajdując się w jednym z najbiedniejszych obszarów tego kraju. Obecnie Rostock jest ważnym ośrodkiem przemysłowym i uniwersyteckim. Co ciekawego ma do zaoferowania?

Czas na odwiedzenie Rostock – jakie atrakcje skrywa i gdzie warto się udać?

Będąc w Rostocku i chcąc zobaczyć najbardziej okazałe zabytki tego miasta, należy udać się do jego niegdysiejszego centrum. Swoje kroki warto wobec tego skierować w stronę południową, od portu mieszącego się przy ujściu rzeki. Podziwiać można bardzo dobrze zachowane mury obronne, baszty i bramy. Umocnienia pochodzą jeszcze z okresu średniowiecza. Za czasów swojej chwały Rostock mógł pochwalić się trzykilometrowym murem i dwudziestoma bramami, co robiło spore wrażenie. Było to bardzo dobrze ufortyfikowane miasto. Podczas wojny 30-letniej przebudowano sporą część umocnień, ale zostały one ponownie rozebrane w XIX wieku, a z resztą świetności miasta pożegnano się podczas II wojny światowej. Nadal jest jednak co oglądać i przekonać się o tym, jak dużą wartość miało kilkadziesiąt lat temu to miasto portowe. Zachowane odcinki murów mają w sumie ponad kilometr długości, do tego dochodzą jeszcze cztery bramy. Przyjrzeć z bliska można się wierzy Lagebuschturm, bastionom pełniącym obecnie funkcję pięknych parków – Heubastion, Dreiwallbastion, Fischerbastion. Jeśli ktoś chce obejrzeć kopie armat, to warto wybrać się do tych miejsc.

Niezwykle popularnym miejscem w Rostock jest Plac Uniwersytecki, który nosi nazwę Universitätsplatz. Na jego terenie znajduje się fontanna i park, gdzie turyści mają okazję do odpoczynku. Budynek uczelni został wzniesiony w duchu neorenesansowym. Dalej mamy Klasztor Świętego Krzyża, czyli opactwo cysterek, założone przez duńską królową. Ostatnia jego mieszkanka zmarła pod koniec XX wieku. Obecnie budynek klasztoru służy jako Muzeum Historii Kultury. Z XII wieku pochodzi Kościół Mariacki, który przetrwał nawet bombardowania z czasów II wojny światowej i nie uległ większym zniszczeniom. Nie znajdziemy w nim już aż tylu obrazów i rzeźb co pierwotnie, ale nadal jest na co popatrzeć. Zachowało się sporo dzieł wartych zobaczenia na własne oczy. Co więcej, do środka można wejść nieodpłatnie, dlatego tym bardziej warto skorzystać z takiej atrakcji. Kościół Mariacki musi być z czegoś opłacany, dal tego zaleca się przekazać jakąś niewielką darowiznę.

Co jeszcze ciekawego czeka na nas w Rostocku?

Jeśli mamy ochotę by wziąć udział w jakiejś imprezie czy koncercie, należy zainteresować się Nowym Rynkiem i Ratuszem, gdyż to właśnie tam organizowane są tego typu wydarzenia. Atrakcję stanowi unikalna fontanna, cokół zwieńczony siedzącą na nim mewą, rzeźby czterech bogów – Neptuna, Trytona, Nereusa i Proteusa. Ratusz jest gotycką budowlą, którą dokładnie widać z placu. Dalej mamy Kościół św. Piotra z drewnianą więżę i Stary Rynek. Owa wieża stanowiła kiedyś orientacyjny punkt dla statków i symbol Rostocka. Nie przetrwała ona wojennego bombardowania, ale odbudowano ją i obecnie jej wnętrze przedstawia sceny pozwalające na zapoznanie się z historią reformacji. Samo wejście do kościoła jest bezpłatne, ale jeśli zdecydujemy się na zwiedzanie wieży, trzeba będzie uiścić drobną opłatę. Wieża ma 117 metrów wysokości i wjeżdża się na nią windą. Pełni funkcję platformy, z której można podziwiać nieprzeciętne widoki – rozpościeram się z niej widok na całą panoramę miasta. Ciekawymi zabytkami Rostocka są gotycki kościół św. Mikołaja i kamienica Kerkhoffhaus w stylu gotyckim, Pałac Książęcy z XVIII wieku.

Busem do Rostock? Jak najbardziej!

Do Niemiec można dostać się samochodem, autokarem czy nawet samolotem Dużo wygodniejszym rozwiązaniem okazują się busy do Rostock z kilku istotnych powodów. Na ich korzyść przemawia przede wszystkim komfort podróżny, brak odpraw i przesiadek, bezpośredni dowóz pod drzwi, możliwość zabrania sporej ilości bagażu, atrakcyjna cena, bezpieczeństwo przejazdu, dotarcie prosto do celu. Jeśli chodzi o sprawdzone i niezawodne przewozy do Rostock, warto zdecydować się na podróżowanie z Beata bus. Będzie to świetnym rozwiązaniem dla każdego – zarówno klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Jeśli chcemy zaoszczędzić pieniądze i czas, podróżowanie busem okazuje się być znakomitym wyborem. Można uniknąć dodatkowych opłat za nadprogramowy bagaż, czyli zabrać ze sobą wszystko, czego akurat potrzebujemy. Podróżowanie busem jest dla osób ceniących sobie elastyczność, spokój, brak uciążliwych ograniczeń. Możliwe będzie zrelaksowanie się i odprężenie, będąc w busie, gdyż oferują one liczne udogodnienia. Wolny czas można spożytkować wedle swojego uznania. Wszystko to odbywa się bez konieczności załatwiania kłopotliwych formalności.

Większe miejscowości na trasie:

Sopot, Gdańsk, Gdynia, Wejherowo, Lębork, , Kartuzy, Bytów, Kościerzyna, Słupsk, Sławno, Koszalin, Kołobrzeg, Białogard, Płoty, Goleniów, Szczecin, Berlin, Strasburg, Rostock.

Busem do Niemiec, województwo Pomorskie i Zachodniopomorskie.

Skontaktuj się z nami tel. 535 300 997, 604 666 755