Busy do Niemiec

Przewóz osób Polska-Niemcy
Przejazd już od 380 zł
ZAREWUJ PRZEJAZD TELEFONICZNIE

 

Gdynia jest jednym z centralnych miast aglomeracji Trójmiasta. Ma bezpośredni dostęp do morza i swoje własne plaże, na których można odpocząć po ciężkim dniu. W mieście jest zameldowane ponad 245 000 mieszkańców, co czyni ją dwunastym co do ludności miastem w Polsce. To świetne miejsce do odwiedzenia na weekend lub krótkie wakacje.

Miasto nad morzem

Jeśli nudzi Ci się w małych nadmorskich miejscowościach to znak, że powinieneś odwiedzić Gdynię. Możesz w niej zasmakować życia dużego miasta i nie rezygnować z opalania się na nadbałtyckiej plaży. To świetny kompromis dla tych, którzy kochają morze... ale nie chcą spędzać czasu w zatłoczonym kurorcie. Trzeba też pamiętać, że dojazd do Gdyni np. pociągiem, autobusem lub samochodem jest dużo łatwiejszy, niż dojazd do małego miasteczka, które poza sezonem jest opustoszałe. W Gdyni można dobrze bawić się przez cały rok. Liczne zabytki oraz stałe i czasowe atrakcje świetnie urozmaicają czas i nie pozwalają się nudzić. Nie można więc dziwić się, że turyści ściągają do tego miasta przez 365 dni, bo zawsze tętni w nim życie. Miasto to leży w bardzo bliskim sąsiedztwie Gdańska i Sopotu. Są one tak zlokalizowane, że czasami granice pomiędzy nimi zacierają się i może się wydawać, że tworzą one jedną dużą aglomerację Trójmiasta. Odwiedzając Gdynię, siłą rzeczy najprawdopodobniej zwiedzisz też Sopot i Gdańsk. Dzięki temu na pewno będziesz mieć bardzo dużo wspomnień z podróży w ten rejon.

Co warto zobaczyć w Gdyni ?

Gdynia to jedno z tych miast, które nigdy nie zasypiają. Każdego dnia możesz wybrać się do innego muzeum, teatru czy też na koncert. Wiele galerii sztuki zapewni Ci sporo rozrywki, a centra handlowe pomogą Ci na bieżąco robić najważniejsze zakupy. W maju możesz nawet zahaczyć o Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, podczas którego przyznawane są Złote Lwy, czyli jedna z najważniejszych polskich nagród filmowych. To prawdziwa gratka dla miłośników kina i okazja do tego, by zobaczyć na żywo gwiazdy filmowe. Sam wybierz, jak chcesz spędzić czas, ale na pewno miło zaskoczy Cię ogromny wybór. Masz moc możliwości i właściwie codziennie możesz robić coś zupełnie innego. A gdy już Ci się znudzi w Gdyni, to zawsze możesz wskoczyć do busa i pojechać do Niemiec.

A może do portu ?

Gdynia ma drugi co do wielkości port przeładunkowy w Polsce. Każdego dnia przybija do niego wiele statków i wiele też z niego wypływa. Co ważne z portu wyruszają też niewielkie statki wycieczkowe, które mogą być atrakcją dla turystów. Z portu wypływają też promy Stena Line, które zabierają swoich pasażerów do Szwecji. Port jest obowiązkowym punktem na mapie zwiedzania miasta. Powinien zobaczyć go na żywo, każdy, kto kocha Bałtyk i kto chociaż raz chciałby wypłynąć na otwarte morze.

Świetna baza wypadowa

O Gdyni trzeba też wiedzieć, że jest świetną bazą wypadową do innych miast. Jest zlokalizowane w taki sposób, że można dość szybko wybrać się na wycieczkę do Niemiec. Przewozy pomorskie są bardzo popularne i często jeżdżą właśnie na trasie do Niemiec. Do popularny kierunek wycieczek osobistych i firmowych. Busy do Niemiec z Gdyni kursują dość często, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by swój czas w Trójmieście podzielić także na naszych zachodnich sąsiadów. To bardzo prosty sposób na to, by odważyć się i wyjechać za granicę. Wystarczy tylko wsiąść w autokar... a po kilku godzinach znaleźć się już w Niemczech.

Doskonała okazja do jazdy

Podróż z Gdyni do Niemiec może być komfortowa. Dzięki przejazdom autokarowym nie musisz mieć prawa jazdy i własnego samochodu. Nie musisz martwić się tankowaniem, przerwami na odpoczynek dla kierowcy czy też tym, że nie znasz trasy. Busy do Niemiec z Gdyni zawiozą Cię prosto do celu. Nad drogą będzie czuwał profesjonalny kierowca, który tę samą trasę pokonywał już setki razy i doskonale wie, gdzie jechać. Dzięki temu możesz czuć się w busie bezpiecznie. Jest też duża szansa, że będziesz mieć ochotę na małą drzemkę, kiedy już zanurzysz się w miękkim fotelu. To żaden problem. Nie prowadzisz, więc nie musisz być skupiony na drodze. Możesz odpocząć i zachować siły na zwiedzanie Niemiec. Nie można też zapomnieć, że jechanie busem wiąże się ze zdecydowanie niższymi kosztami, niż podróż własnym samochodem. Na pewno będzie Ci się to opłacać. Być może tak Ci się spodoba jazda busami, że już zawsze będziesz je wybierać.

A co w Niemczech ?

Co chcesz. Kiedy już dojedziesz do Niemiec, możesz zająć się tym, na co akurat masz ochotę. Możesz odwiedzić swoich znajomych lub rodzinę, pójść do kina, na zakupy albo spróbować jedzenia w prawdziwej niemieckiej restauracji. Możesz też obejrzeć zabytki, wybrać się na wystawę albo specjalne wydarzenie. Może będzie akurat koncert Twojego ulubionego zespołu? Możliwości jest sporo. Z pewnością szybko zobaczysz, że Niemcy to państwo, które leży bardzo blisko Polski i równocześnie bardzo się od niej różni. To doskonałe miejsce do odwiedzin, a gdy już Ci się znudzi i będziesz chciał wracać do domu, wystarczy, że wsiądziesz w powrotny bus z Niemiec do Gdyni.