Busy do Niemiec

Przewóz osób Polska-Niemcy
Przejazd już od 380 zł
ZAREWUJ PRZEJAZD TELEFONICZNIE

Kartuzy

Kartuzy - malowniczy przystanek przed wyjazdem do Niemiec

Busy do Niemiec z Kartuz, to aktualnie jeden z najpopularniejszych sposobów podróżowania z województwa pomorskiego za naszą zachodnią granicę. Nie tylko mieszkańcy Kaszub korzystają z wygody, jaką charakteryzują się przewozy Kartuzy są jednym z najpiękniejszych miast tak zwanej Szwajcarii kaszubskiej - często więc osoby podróżujące do Niemiec robią sobie w tym miejscu miły przystanek przed wyjazdem za granicę.

Malownicze miejsce w sam raz na weekendowy wypad

Kartuzy to małe, historyczne miasto przepięknie położone między czterema jeziorami: Karczemnym, Klasztornym Małym, Klasztornym Dużym i jeziorem Mielenko. To malownicze, kaszubskie miasteczko, przyciąga turystów, którzy preferują spokój i wypoczynek w otoczeniu natury. Wypoczynek w Kartuzach, to bezcenne chwile spokoju wśród kaszubskich jezior i lasów, nieopodal miejsca, gdzie gośćmi kartuskich mnichów bywali królowie Polski - Zygmunt III Waza i Jan Kazimierz. Wiele osób odwiedza tę okolicę z uwagi na kursujące stąd do Niemiec i z powrotem busy Kartuzy mają jednak do zaoferowania znacznie więcej, niż wygodną możliwość wyjazdu do Niemiec.

Nad jeziorem Klasztornym Małym, możemy przejść się malowniczą Aleją Filozofów, która dawniej stanowiła ulubione miejsce kontemplacji mnichów z kartuskiego klasztoru. Dziś również spacer Aleją działa wyjątkowo relaksująco i wyciszająco. Podobnie relaksujący i romantyczny, może być spacer Promenadą nad Jeziorem Karczemnym. Niedawno stanął tam Pomnik Rybaka oraz Ławeczka Asesora.

Stolica Kaszub, zabytki i atrakcje

Kartuzy uważane są za stolicę Kaszub - jednego z najbardziej intrygujących kulturalnie regionów naszego kraju. Właśnie tu można usłyszeć język kaszubski i podziwiać przepiękne kaszubskie hafty. Najcenniejszym zabytkiem okolicy, jaki można odwiedzić w Kartuzach, jest czternastowieczna świątynia gotycka. Jest to zabytek unikalny w skali całego kraju. Charakterystycznym elementem świątyni jest dach w kształcie wieka trumny, który miał stanowić niegdyś symbol życia zakonników, którzy nieustannie pamiętać musieli o nieuchronności śmierci. To tu, od budowy klasztoru w XIV wieku, zaczęła się historia Kartuz. Dziś świątynia pełni funkcję kościoła parafialnego pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Warto również odwiedzić Galerię Refektarz, gdzie od lat regularnie odbywają się wystawy malarstwa, rzeźby i innych rodzajów sztuki. W wystawianych dziełach wyraźnie da się wyczuć ducha regionu. Interesującym miejscem, gdzie dowiemy się więcej o powiecie kartuskim, jest muzeum Kaszubskie. Zgromadzono w nim eksponaty sztuki kaszubskiej i regionalnej kultury materialnej.

Warto odwiedzić Kartuzy

Bez względu na cel wycieczki do Kartuz, warto zatrzymać się w tym miasteczku na chwilę, by pooddychać historią ziemi kaszubskiej i miejscową kulturą. Dla wielu klientów firmy Beata Bus, busy do Niemiec z Kartuz stanowią bardziej pretekst, niż główny cel odwiedzin w tym interesującym miasteczku. Choć trzeba przyznać, że wielu mieszkańcom Kaszub właśnie one przypomniały o atrakcyjności turystycznej powiatowych Kartuz.

 

Tagi:

busy do Niemiec z Kartuz, busy z Kartuz, z Kartuz do Niemiec, busy z Niemiec do Kartuz, przejazd, transport do Kartuz, przewóz osób, Kartuzy Niemcy, szukam przejazdu, busy do Niemiec Kartuzy, przewozy Polska Niemcy, przewoźnicy Polska Niemcy, transport z Niemiec do Polski, busy do Niemiec pomorskie, przewozy do Niemiec