Busy do Niemiec

Przewóz osób Polska-Niemcy
Przejazd już od 380 zł
ZAREWUJ PRZEJAZD TELEFONICZNIE

Przewóz osób do Niemiec na trasie Słupsk, Berlin do Bochum

Przewóz, transport osób busem na trasie Gdańsk przez Gdynia, Słupsk, Koszalin, Szczecin,  Berlin, MagdeburgBrunszwik, Hanower, Bielefeld, Dortmund, Bochum

Bochum - co warto zobaczyć ? Przewozy do Bochum z Beatabus

Jednym najistotniejszych ośrodków przemysłowych na całym świecie jest Zagłębie Ruhry, gdzie znajduje się miasto Bochum, w którym prym wiedzie postindustrializm. To właśnie tam na przestrzeni wielu lat dominowały zakłady skupione na wydobywaniu licznych złóż, w które obfitował ten region. Na tym jednak się nie skończyło, gdyż obecnie Bochum jest miastem nazywanym centrum kultury. Specyficzny klimat tworzą stare zakłady gospodarcze industrialne tereny, które teraz stanowią ogólnodostępną przestrzeń miejską. Jeśli ktoś jest miłośnikiem przemysłowych miast, to z pewnością się nie zawiodą podczas wizyty w Bochum. Znajdą tutaj coś dla siebie fani sportu, szczególnie piłki nożnej oraz osoby pragnące zapoznać się ze sztuką. Ciekawych miejsc, zabytków i atrakcji nie brakuje. Warto wobec tego zdecydować się na nieco inne wakacje niż zazwyczaj.

Pora odwiedzić postindustrialne miasto Bochum. Busy do Bochum zapraszamy.

Bochum jest miastem nazwanym z atrakcji w postaci Muzeum Niemieckiego Górnictwa, które czynne jest od wtorku do czwartku, a wejście do niego wymaga kupienia biletu. Jeśli zależy nam na poznaniu przeszłości tego miasta, koniecznie trzeba odwiedzić to miejsce. Dawniej prężnie działały w Bochum liczne kopalnie węgla kamiennego. We wnętrzu muzeum można poczuć się w pewnym stopniu jak górnicy, zapoznać się z bliska z ciekawymi eksponatami, mieć styczność z ciężkim sprzętem do wydobywania cennego surowca. Nawet jeśli ktoś nie jest miłośnikiem górnictwa ani podziemnych klimatów, warto się tam wybrać, gdyż jest to niecodzienna atrakcja.

Dalej mamy kolejne muzeum - Kunstmuseum Bochum, które znajduje się nieopodal. Można w nim podziwiać sztukę współczesną, łącznie z dziełami artystów pochodzących z Dalekiego Wschodu. Prezentowane tam wystawy są bardzo unikalne, sporo jest sztuki sakralnej, ale w nietypowym wydaniu. Znajdzie się też coś dla sympatyków kolei. W tym celu swoje kroki należy skierować do Muzeum Kolei, które działa od 1977 roku. Dawniej na terenie muzeum znajdowała się składnica lokomotyw z czasów przed pierwszą wojną światową. Obecnie można osobiście zobaczyć historyczne lokomotywy z różnych okresów – od połowy XIX wieku do czasów współcześnie nam znanych. Powierzchnia muzeum liczy aż 70 hektarów, gdzie można podziwiać ponad 120 lokomotyw i parowozów.

Co jeszcze ma do zaoferowania Bochum?

Kolejną atrakcją Bochum jest Zeiss Planetarium Bochum, gdzie odbywają się pokazy planetarne. Jeśli komuś marzy się poobserwować gwiazdy, jak najbardziej warto odwiedzić ten obiekt. Pod dwudziestometrową kopułą możliwe staje się odbycie kosmicznej podroży od zarania dziejów do dnia dzisiejszego, czyli poznanie historii powstawania wszechświata. Wyświetlane projekcie gwiazd robią ogromne wrażenie, co można zawdzięczać najnowocześniejszemu projektorowi planetarnemu o wartości kilku milionów euro.

Ciekawym miejscem w Bochum jest Westpark, który idealnie przedstawia klimat terenów poprzemysłowych. Miejsce to stanowi połączenie przeszłości i przyszłości. Jest to największy miejski park w tym mieście, gdzie dawniej miała miejsce produkcja wyrobów stalowych, z których powstawały dzwony, armaty i koła pociągowe. Miłośnikom rockowej muzyki polecić można Musical Starlight Express wystawiany w teatrze Starlighthalle. Spektakle odbywają się codziennie więc nie ma mowy o nudzie. Bilety nie są tanie, ale wrażenia bezcenne. Ten wyjątkowy musical odbywa się nieprzerwanie od już trzydziestu lat.

Bochum słynie z jeszcze jednej rzeczy, a mianowicie z dinozaurów. Nie chodzi tutaj jednak o marne imitacje, które straciły swoją świetność już dawno temu na skutek upływu czasu i działania czynników zewnętrznych. Nic bardziej mylnego. Podziwiać można bardzo realnie wyglądające figury wielu pradawnych gadów, które robią spore wrażenie. W sumie jest ich aż 33 na terenie całego Bochum. Znalezienie ich wszystkich zajmuje trochę czasy, stanowi świetną formę rozrywki i pozwala na lepsze poznanie okolicznych atrakcji tego miasta. Tego typu rozrywka będzie idealną opcją w przypadku rodzinnego wyjazdu z dziećmi.

Przewozy do Bochum busem sposobem na szybkie i bezproblemowe podróżowanie

Z Polski do Bochum można dostać się różnymi środkami transportu, ale jednym z najwygodniejszych okazuje się być podróżowanie busem. Na korzyść tego rozwiązania przemawia przede wszystkim bezpieczeństwo podróży, co wynika z tego, że busy do Bochum są nowoczesne, spełniają wszystkie odgórnie narzucone normy. Kierują nimi doświadczeni i wykwalifikowani kierowcy, doskonale obeznani z trasą i będący w stanie poradzić sobie w różnych okolicznościach. Odznaczają się wysoką kulturą osobistą, zapewniają podróżującym płynną i bezpieczną jazdę w każdych warunkach pogodowych. Klienci mogą w tym czasie w pełni się zrelaksować, zająć czytaniem, słuchaniem muzyki, oglądaniem telewizji, graniem na urządzeniu mobilnym, surfowaniem po Internecie czy po prostu zregenerować się w czasie drzemki. Warunki panujące we wnętrzu busa sprzyjają wykonywaniu wszystkich tych czynności.

Podróżowanie z Beata bus jest bardzo komfortowe, na co w dużej mierze wpływa nowoczesne i pełne wyposażenie pojazdów. Do dyspozycji są wygodne fotele, z dużą ilością wolnej przestrzeni wokół. Czas umila dostępny sprzęt RTV, WiFi, klimatyzacja. Każdy pasażer może liczy na wygodę, prywatność, przyjazną atmosferę. Do zalet przewozów busem zaliczyć można też atrakcyjne ceny, rozbudowaną sieć połączeń, możliwości zabrania ze sobą sporej ilości bagażu, różne promocje i rabaty.

Większe miejscowości na trasie:

Dortmund, Bielefekd, Hanower,Brunszwik, Magdeburg, Berlin, Szczecin, Kołobrzeg, Koszalin, Chojnice, Słupsk, Bytów, Lębork, Wejherowo, Reda, Trójmiasto

Busem do Niemiec, województwo Pomorskie i Zachodniopomorskie.

Skontaktuj się z nami tel. 535 300 997, 604 666 755